Підготовка посівного матеріалу ячменю і пшениці для отримання максимальної врожайності

Підготовка посівного матеріалу ячменю і пшениці для отримання максимальної врожайності

Обов’язковим елементом технології ефективного вирощування пшениці та ячменю є передпосівна підготовка посівного матеріалу – обробка насіння.

Використання якісного посівного матеріалу, що підходить під кліматичні умови вашого регіону, вже значно збільшує врожайність. Але для того щоб отримати максимальний результат, потрібно використовувати сучасні технологічні методи, одним з яких є передпосівна підготовка насіннєвого матеріалу. Від того, наскільки правильно буде підготовлене зерно, багато в чому буде залежати кількість та якість врожаю.

Сьогодні найбільш економічно вигідним і технологічно ефективним є передпосівне протруювання, яке застосовується як для озимих, так і для ярих сортів пшениці та ячменю.

Протруйники і мікродобрива для передпосівної підготовки насіння

Протруювання — це незамінний етап у технології вирощування пшениці та ячменю, який дозволяє захистити зерно від фітопатогенів та шкідників.

За допомогою фунгіцидів вдається позбутися грибкової інфекції, яка може перебувати як усередині насіння (наприклад, летюча сажка, фузаріоз), так і на поверхні й в насіннєвій оболонці (спори, міцелій грибів).

Інсектициди захищають від шкідників, що мешкають у ґрунтах, листогризних і сисних шкідників, які можуть значно погіршити урожай або навіть повністю знищити молоді сходи злаків.

Для протруювання можуть застосовуватися прості препарати, що включають один компонент, або ж комплексні, до складу яких входять два і більше препаратів.

В останні роки при підготовці посівного матеріалу також активно використовується технологія обробки зерна мікродобривами, регуляторами та стимуляторами росту. Застосування різних композицій, що мають захисно-стимулючу дію, дуже ефективне, але вимагає особливо ретельного підходу до дозувань. Є рекомендовані норми витрати протруйників і мікродобрив. Однак вибирати препарати та розраховувати їх кількість необхідно індивідуально — залежно від термінів посіву та попередньої культивованої рослини.

Тривале використання одних і тих же протруйників може призводити до виникнення стійкості до патогенів, тому найбільш правильним буде чергувати протруйники.

Як здійснюється передпосівна підготовка насіння в «Деметра-Агро»

Обробка пшениці і ячменю проводиться за 2-3 тижні до посіву. Ми використовуємо не тільки інсектициди і фунгіциди, а й мікродобрива та амінокислоти. Це сприяє кращому старту рослин і розвитку кореневої системи, а також сприяє поліпшенню врожайності.

Обробка посівного матеріалу в «Деметра-Агро» здійснюється на спеціальному обладнанні, яке дозволяє проводити її максимально якісно. За допомогою нашого обладнання кожен препарат можна видавати дозовано. Змішування відбувається в процесі.

Це дозволяє використовувати 3 й більше препаратів, і не боятися, що вони вступлять в реакцію між собою.

Препарати, які використовуються в «Деметра-Агро» для обробки посівного матеріалу

Дослідним шляхом ми вибрали протруйники та мікродобрива, які мають найкращу ефективність. У якості мікродобрив при підготовці зерна ми використовуємо препарати фірми Vitera і Гумікор (Гермес).
При ранніх посівах застосовуємо

інсектицидні протруйники:

фунгіцидні протруйники:

Окремо хочеться зазначити фунгіцидний протруйник Преміум-класу Оплот Тріо, що демонструє дуже хороші результати. Це трикомпонентний системний протруйник для зернових культур. Він захищає від широкого спектра патогенів, активізує імунітет рослин і дає ростостимулюючий ефект.

Хочемо звернути увагу, що, замовляючи у нас насіння зернових (ячмінь, пшениця) 2019 року, ви отримаєте препарат Оплот Тріо зі значною знижкою.

Також у ТД «Деметра-Агро» можна купити інші протруйники та мікродобрива, отримати рекомендації наших експертів щодо використання препаратів або замовити передпосівну обробку вашого посівного матеріалу.

Зателефонуйте прямо зараз і отримайте повну безкоштовну консультацію наших менеджерів, технологів, агрономів.