Роль мікродобрив при обробці насіння пшениці та ячменю

Роль мікродобрив при обробці насіння пшениці та ячменю

Використання мікродобрива у якості частини передпосівної підготовки зернових культур грає дуже важливу роль.

У препаратах, які використовуються для цієї мети, міститься комплекс легкодоступних і найбільш необхідних рослинам мікроелементів — марганцю, молібдену, міді, бору, цинку. Ці речовини потрібні у невеликих дозах, однак їх присутність необхідна.

Нестача цих мікроелементів в ґрунті може виявитися критичною для вирощування вашої агрокультури і негативно позначитися на її врожайності.

Вплив мікродобрив на насіннєвий матеріал

Використання мікродобрив під час передпосівної підготовки пшениці і ячменю насамперед позитивно впливає на схожість насіння. Згідно з дослідженнями, обробка насіння мікродобривами покращує всі показники розвитку рослин на перших етапах. Оброблений насіннєвий матеріал швидше поглинає воду і набухає, тож й швидше проростає.

Мікроелементи, які присутні в добривах, дозволяють насінню отримувати більш збалансоване живлення, краще засвоювати інші важливі елементи з ґрунту, стимулюють активність ферментів. Наприклад, активність фотосинтезу підвищується при наявності бору, цинку, молібдену.

Доведено також, що мікродобрива підвищують стійкість озимих сортів злаків до стресових чинників, посіви стають більш холодостійкими, посухостійкими, збільшується утворення стебел при кущінні. Крім того застосування мікродобрив дозволяє протистояти хворобам, наприклад, бурої листкової іржі.

Основні мікроелементи, які застосовуються для обробки насіння пшениці та ячменю

  • Мідь. Сприяє активізації фотосинтезу і синтезу білка, підвищує стійкість рослин до стресових чинників, таких як холод, посуха, грибкові захворювання. Якщо немає достатньої кількості міді в ґрунті, у злаків біліють і підсихають кінчики листя, сповільнюється фаза колосіння. Сильна нестача міді може стати причиною низької врожайності вашої культури.
  • Цинк. Цей елемент бере участь у синтезі білка, покращує надходження інших мінералів. Якщо в ґрунтах мало доступного цинку, то може виникати затримка росту рослин, погіршується якість зерна.
  • Бор. Необхідний для того, щоб рослина поглинала з ґрунту кальцій. Брак бору впливає на синтез вуглеводів, призводить до уповільнення росту і гальмує утворення насіння. В результаті це позначається як на обсягах врожаю, так і на якості зерна.
  • Молібден. Його присутність важлива для фосфорного й азотного обміну. Також він стимулює синтез хлорофілу. При нестачі молібдену на листках пшениці виникають жовті плями, листя скручуються. Якщо недолік елемента сильно відчутний, у злаків можуть відмирати точки росту.

Мікродобрива можуть складатися з одного компонента або ж містити композицію з декількох елементів. Також сьогодні є препарати комплексної дії, що включають одночасно необхідні елементи і протруйники. Їх використання під час передпосівної обробки дає найбільш позитивні результати та демонструє відчутні переваги при вирощуванні пшениці і ячменю.

Що пропунує “Деметра-Агро” на ринку мікродобрив

«Деметра-Агро» для передпосівної підготовки насіння пшениці та ячменю найчастіше використовує мікродобрива фірми Vitera і Гумікор (Гермес).

У вас є можливість подбати про свої майбутні врожаї: придбати у нас мікродобрива для використання перед посівом або ж замовити у нас послугу – передпосівну обробку насіннєвого матеріалу.

Ще один чинник, який дуже важливий для отримання високого врожаю – якісний посівний матеріал. Його ви також можете купити у нас. Ми продаємо імпортне насіння пшениці та ячменю першої репродукції, яке адаптовано для вирощування на території України, має такі якості як морозостійкість, посухостійкість, хворобостійкість і при правильній технологічній обробці обов’язково дасть високі врожаї.

Звертаємо вашу увагу, що при купівлі в нас зернових (пшениці або ячменю) та мікродобрив одночасно, ви отримуєте знижку!

Щоб дізнатися подробиці, зателефонуйте нам прямо зараз або заповніть форму зворотного зв’язку.